Azonosító:
Jelszó:

Községünk

Hagyomány kötelez

A név, a hagyomány kötelez. Ezért is igyekszünk Verőce hírnevét öregbíteni a kulturális rendezvények szervezésével, az idegenforgalom fejlesztésével és a hagyományok ápolásával.
A látnivalók gazdagságára jellemző, hogy felsorolni őket meghaladja e köszöntő terjedelmét.

Az Ybl Miklós által épített támfal és függőkertek, a Gorka Géza Kerámiamúzeum, Géza fejedelem, Keresztelő Szent János, Szent Kristóf, a Honfoglaló harcos és Wass Albert szobra, a Magyarkúti Irma-forrás, a Nagy Lajos király tér szökőkútja mind egy-egy kis csodája életünknek.

Honfoglaló magyarok

A rómaiak hídfőállást és őrtornyot építettek a falu határában a Duna parton. A honfoglaló magyarok is hamar birtokba vehették a területet, mert Anonymus Gesta Hungarorumában leírja, hogy:..."Árpád vezér és övéi: a Duna partján mentek, majd átkelve Verőce vizén, tábort ütöttek az Ipoly folyó mellett"... E hely egyszerre tartalmazza mindazt a szépséget (hegyet, völgyet, folyót, erdőt) amit a természet adhat. Talán ezért is választotta lakóhelyéül az ősember, a rómaiak, a honfoglalók, majd később reformkori és a millenniumot ünneplő polgárság.

Művelődési Ház programjai

Verőce, Árpád u. 20 Tel: 06-27-350-009
Információ:www. veroce.hu
email: muvelodesihaz@veroce.hu


A Verőcei Művelődési Ház nyitvatartási rendje:

hétfő: 9:00 -19:00 óra
kedd: 9:00 - 19:00 óra
Szerda: 9:00 - 19:00 óra
csütörtök: 12:00 - 19:00 óra
Pénte: 9:00 - 12:00 óra

A nyitvatartás rendje a rendezvények függvényében alakulhat.

Májusi Kiemelt Programjaink

Május 4. szerda 18 óra Szent László király emléke a Kárpát-medencében
  • Gondos Béla vetítéssel egybekötött előadása
Május 6. péntek 18.30 A magyar szent korona üzenete a csillagos égbolton
  • Paksi Zoltán ismeretterjesztő előadása. A program a Duna-terasz Egyesület és a Művelődési Ház közös rendezvénye
Május 11. szerda 18 óra Az internet és a számítógép hatásai a gyermekeinken–előnyök, ártalmak….
  • Előadás és beszélgetés a BRFK bűnmegelőzési csoportja vezetésével felnőtteknek.
Május 12. csütörtök 11.30 óra Az internet és a számítógép hatásai a gyermekeinken–előnyök, ártalmak….
  • Előadás és beszélgetés a BRFK bűnmegelőzési csoportja vezetésével gyerekeknek.
Május 13. péntek 18 óra Világjárók klubja- Szumátra és Malaysia
  • Magyarkúti Gergő vetítéssel egybekötött előadása
Május 20. péntek 18 óra Világjárók klubja- Kerékpárral Ázsián keresztül Új-Zélandra
  • Fadgyas Enikő és Boros Balázs vetítéssel egybekötött előadása
Május 21. szombat 9-12 óra Baba-mama börze

Május 21.szombat 10 óra /Könyvtár udvar/ Mesterségek napja- Régi idők játékai
  • Kézműves foglalkozások, kirakodóvásár, kiállítás, programok az egész családnak…
16 órakor Mizser Pál festőművész kiállítása.
  • A kiállítást megnyitja: Feledy Balázs művészettörténész.
Május 27. péntek 18.30 A magyar szent korona ikonrendszere
  • Balla Ede Zsolt ismeretterjesztő előadása. A program a Duna-terasz Egyesület és a Művelődési Ház közös rendezvénye.
Május 27. péntek 20.30 óra Éjszakai túra a Fenyves-hegyi kilátóba
  • Gyülekezó 20.15-20.30-ig az iskola előtt.
Május 28. szombat 10-14 óráig Gyereknap az óvoda és iskola udvarán
  • Utazó planetárium, szabadulós játékok, ugrálóvárak, kézműveskedés, vidám játékok, kutyabemutató…
Június 4. szombat 18 óra Duna-party
  • Szezonnyitó nyáresti zenés táncos mulatság a Duna parton- tánccsoportok előadásai, mókás vetélkedő, közös vacsora, tábortűz, táncos mulatság az egész családnak…

A Művelődési Ház állandó programjai

Időpont Terem Program

Hétfő
8.30-10.30 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás
9.00-10.00 színház Flamenco vezeti: Farkas Tünde
10.00-11.30 színház Baba-mama klub vezeti:Demjén Anna és Molnár Erika
16.00-17.00 2.emelet „Én már iskolás leszek” vezeti:Lőrincz Tímea
16.00-17.00 1.emelet Nyugdíjasok klubja vezeti: Mózes Gáborné
16.00-17.00 színház Dancer Shadows tánccsoport I. óvodás vezeti:Rák Orsolya
17.00-18.00 színház Dancer Shadows tánccsoport II. iskolás vezeti:Rák Orsolya
18.00-19.00 színház Dancer Shadows tánccsoport III. iskolás vezeti:Rák Orsolya
18.00-20.00 2.emelet Rajz stúdió vezeti :Jankovics János

Kedd
8.30-10.00 színház Pilates vezeti:Magyar Edit
10.30-11.15 színház Baba zene vezeti:Mérei Anita
16.30-17.30 színház Mesetánc vezeti: Almási Zsófi,
14.00-16.00 1.emelet Hangszeres zeneoktatás magán vezeti:Chmelik Imre
18.00-20.00 I.emelet Varrószakkör vezeti:Lázár Dóra
18.00-19.30 színház Pilates vezeti: Magyar Edit

Szerda
12.00-16.00 színház Őszikék táncegyüttes próbája vezeti: Kakas Éva
14.00-18.00 1. emelet Magánének oktatás vezeti:Pallagi Judit
16.30-17.00 színház Kistücsök gyermek néptánc csoport vezeti: Daragó Éva
17.00-18.00 1.emelet Horgolókör /kéthetente/ vezeti: Csiri néni
17.00-19.00 1.emelet Citera szakkör /kéthetente/ vezeti:Tányéros József
18.00-20.30 színház Cantus Beatus kórus próbája vezeti:Verbay Zsolt
18.00-20.30 2.emelet Csikung vezeti: Fuchs Krisztina

Csütörtök
10.00-11.00 színház Baba masszázs vezeti:Almási Zsófi
15.30-16.30 iskola Kiskabóca 1-2.o néptánc vezeti: Daragó Éva,
15.30-16.30 színház Kiskabóca 3-4.o. néptánc vezeti: Darócziné Botos Barbara
16.00-18.00 földszint Fakukacok-fafaragó szakkör gyerekeknek vezeti: Khol János
16.30-17.30 2.emelet Mesél az erdő vezeti: Kátai Gabriella
17.45.18.30 2. emelet Mesél az erdő vezeti: Kátai Gabriella
17.00-19.00 színház Nagykabóca gyermek néptánc vezeti: Daragó Éva, Mucza Péter,
18.30-20.00 2.emelet Jóga vezeti: Dr. Bükki Tamás

Péntek
17.00-19.00 internet Horgászjegyek kiadása (páratlan héten) vezeti:Behovsits Antal
17.00-19.00 földszint Fakukacok-fafaragó szakkör felnőtteknek vezeti: Khol János
18.00-20.00 színház Csattogók néptánc csoport vezeti:Kovács Henrik
18.00-20.00 1.emelet Gyermekfelügyelet
18.00-20.00 2.emelet Borbarátok (minden hó első péntekén) vezeti:Illés György